فروشگاه میلان پارت

تهیه و توزیع لوازم یدکی خودرو

سفارشات : 09384443462

                        09122443462

چرا بخاری خودرو گرما تولید نمیکند؟

0
چرا بخاری خودرو گرما تولید نمیکند؟

یکی دیگر از مهمترین اطلاعات عمومی خودرو، داشتن اطلاعات از سیستم گرمایشی- سرمایشی و تهویه اتومبیل است. درست کار نکردن بخاری ماشین به ویژه در فصل سرما، یک مشکل جدی محسوب می شود. فرض کنید در حال رانندگی در برف و یخبندان هستید و بخاری اتومبیل شما به درستی کار نمی کند! به این ترتیب مشکلات زیادی را برای سرنشینان به وجود خواهد آورد.

اگر بدانید که علت درست کار نکردن بخاری ماشین چیست، به راحتی آن را برطرف خواهید کرد. این موضوع یکی از جدی ترین و اصلی ترین موضوعاتی است که باید در اطلاعات عمومی خودرو، آنها را یاد بگیرید.

مهمترین علتی که بخاری خودرو نمی تواند گرما تولید کند، نقص در رادیاتور بخاری است. رادیاتور بخاری ممکن است مسدود شده باشد، سوراخ شده باشد یا به هر دلیلی دچار جرم، گرفتگی یا رسوب گرفتگی شده باشد. ایجاد رسوب در شیلنگ های رادیاتور بخاری به خصوص مسیر خروجی رادیاتور، این گونه مشکلات را ایجاد می کند.

اگر سیستم رادیاتور نشتی داشته باشد، سیال موجود در چرخه گرمایشی و سرمایشی به بیرون نشت پیدا کرده و باعث می ‌شود که این سیستم به درستی کار نکند. خراب بودن ترموستات خودرو هم علت دیگری است که بخاری ماشین را دچار مشکل می کند.

اگر فن تهویه یا سیستم های تنظیم هوای خنک به درستی کار نکنند، باز هم تنظیم شرایط هوایی داخل کابین خودرو با مشکل مواجه می شود. در هر صورت، اطلاعات عمومی خودرو در این زمینه به شما کمک می کند تا سریع تر مشکل را عیب یابی کنید، یا سریع تر برای رفع آن خودرو را به مکانیک ارجاع دهید.

/5 (0 رای)